Eurocast zwiększa zdolności produkcyjne

Firma Eurocast reaguje na rosnące zapotrzebowanie rynku opakowań sztywnych inwestując w nowy ekstruder folii APET. Instalacja trzeciej maszyny do produkcji sztywnych folii APET umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych o około 40%, co pozwoli na sprostanie wymaganiom klientów w sektorze opakowań z folii sztywnych.

Producentem maszyny, która może produkować folie o grubości od 180 do 1200 mikrometrów i maksymalnej szerokości 1050 mm (a tym samym idealnie dostosowanej do potrzeb firm zajmujących się termoformowaniem) jest włoska firma Luigi Bandera. Jest to kolejne urządzenie tego producenta w fabryce Eurocast, dzięki któremu możliwe będzie utrzymanie jakości na dotychczasowym bardzo wysokim poziomie.

Nowy ekstruder zwiększy nasz potencjał i pozwoli na zaspokojenie rosnącego popytu ze strony obecnych klientów, ale również na dotarcie z naszymi produktami do rynków niedostępnych do tej pory

Krzysztof Wiśniewski, prezes spółki Eurocast.

Folie APET stają się coraz bardziej popularne jako materiał do produkcji opakowań na żywność dzięki swojej wszechstronności, zapewnianiu doskonałej ochrony produktu oraz – co jest warte podkreślenia – możliwości odzysku i recyklingu.

Większość prac ukończono zgodnie z harmonogramem, a sprzedaż folii produkowanej na nowym ekstruderze rozpoczęła się w połowie sierpnia. Ta inwestycja to kontynuacja planu inwestycyjno-rozwojowego firmy obejmującego okres do końca 2018 roku. Dzięki niej potencjał produkcyjny spółki zwiększy się z 11 do 15 tysięcy ton.  Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu naszych klientów, zwiększając elastyczność, jednocześnie utrzymując jakość i obsługę na najwyższym poziomie – podkreśla Krzysztof Wiśniewski.