Pierwsza na świecie maszyna do laminacji i powlekania

WZMACNIAMY POZYCJĘ NA RYNKU LAMINATÓW. Rok 2016 dla Eurocast był bardzo pracowity. Zgodnie z planami Zarządu zakładającymi długofalowe inwestycje w nowe, przyszłościowe technologie wzbogaciliśmy nasz park maszynowy o dwa nowe urządzenia. Z początkiem 2016 roku uruchomiliśmy zaawansowany technologicznie metalizer BOBST K5000 dający możliwość napylania tlenków aluminium AlOx. W drugiej połowie roku, rozwinęliśmy dział folii sztywnych o kolejną linię do produkcji APET firmy Luigi Bandera, dzięki której zwiększyliśmy o 40% moce produkcyjne.

W 2017 roku w firmie odczujemy pozytywne skutki wielomiesięcznej, doskonałej współpracy z firmą BOBST. W efekcie prowadzonych przez nasz Dział R&D  prac badawczych i testów nowych rozwiązań już na początku kwietnia 2017 roku na terenie naszej firmy zacznie pracować pierwsza na świecie maszyna CL 750D.

Zakup urządzenia BOBST do laminowania i pokrywania (coatingu) folii jest kontynuacją obranych wcześniej kierunków rozwojowych. Model CL 750D pozwoli nam na konsekwentne dokończenie inwestycji w technologię AlOx. Folia pokryta AlOx przy użyciu innowacyjnego metalizera BOBST K5000 w połączeniu z coatingiem wykonanym na najnowszym urządzeniu pozwoli na oferowanie klientom kompletnego produktu o doskonałych właściwościach barierowych. Nasi klienci odkryją zupełnie nowe możliwości w produkcji opakowań bazując na nowej technologii Eurocastu. Ponadto nowa maszyna umożliwi dalszy rozwój Działu Laminacji i zaplanowane zwiększenie udziału laminatów w sprzedaży.

Od lat oferujemy klientom szeroką gamę laminatów folii. Opakowania wykonane z naszych laminatów zapewniają produktom perfekcyjną ochronę i pozwalają na dostarczenie konsumentom pełnowartościowego wyrobu. Produkty te mają świetne właściwości zgrzewalne. Wytwarzamy materiał o zróżnicowanym poziomie barierowości w zależności od rodzaju i przeznaczenia opakowania, od laminatów niebarierowych, poprzez standardowy materiał barierowy po wysokobarierowe folie na bazie technologii AlOx. Opcjonalnie, proponujemy klientom rozszerzenie właściwości laminatów o peel/seal, antyfog i metalizację.  

Nasze laminaty sprawdzają się w produkcji folii przykrywkowych (lidding films), do opakowań typu stand-up pouches, flow pack, doypack. Aplikacjami są świeże produkty spożywcze (mięso, sery, ryby, owoce i warzywa), produkty pasteryzowane, toaletowe i karma dla zwierząt.

Specjalizujemy się w produkcji Sterifolu, doskonałego jakościowo, wielowarstwowego laminatu folii do produkcji opakowań medycznych i kosmetycznych sterylizowanych. Sterifol ma świetne właściwości zgrzewalne oraz bardzo wysoką  wytrzymałość mechaniczną. Produkt ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Wielu z nich dostrzega w nim nie tylko materiał na doskonałe jakościowo  opakowania, ale również szansę na spore oszczędności.

W ubiegłym roku nasz Dział Handlowy nawiązał współpracę z jednym z liderów branży opakowań medycznych. Warunkami jakie nam postawił było sprostanie jego kontrolowanym i ściśle przestrzeganym standardom jakościowym oraz wykazanie oszczędności na pojedynczym opakowaniu. W przedstawionej ofercie zaproponowaliśmy unikatowe rozwiązanie w oparciu o specjalny typ folii CPP zaprojektowany do produkcji opakowań medycznych przeznaczonych do procesu sterylizacji.

Dzięki naszemu rozwiązaniu klient mógł obniżyć łączną grubość stosowanego laminatu i wprowadzić bardziej ekonomiczne opakowanie z jednoczesnym polepszeniem jakości opakowania. Z naszych wspólnych wyliczeń wynika, że klient był  w stanie zaoszczędzić około 5% kosztów wytworzenia opakowania do sterylizacji narzędzi medycznych.

Produkcja laminatów z roku na rok staje się coraz bardziej istotną gałęzią w naszej działalności, a sprzedaż tej grupy asortymentu utrzymuje się niezmiennie na wysokim poziomie.

Laminaty giętkie są najszybciej rosnącą grupą produktów w ofercie Eurocast. Notujemy co roku wzrost sprzedaży o około 100 %. Planujemy rozszerzenie sprzedaży na rynkach europejskich i nie byłoby to możliwe bez inwestycji w laminarkę CL 750D firmy BOBST.

mówi Tomasz Mally, Dyrektor Handlowy S-ki

Dzięki tej maszynie nie tylko wzmocnimy swoją pozycję na rynku polskim, ale przede wszystkim będziemy mogli zaoferować nowe produkty za granicą. Urządzenie to pozwoli nam udoskonalić jakość oferowanych produktów, zwiększyć portfolio produktowe poprzez wprowadzenie wysokobarierowych laminatów oraz w przyszłości sprzedaż materiałów lakierowanych. Widzimy bardzo duże możliwości rozwoju, zdobywanie nowych rynków i nowych klientów co jest możliwe dzięki pracy jaką wykonaliśmy przez ostatnie 3 lata – dodaje T.Mally.

Wraz z pojawieniem się w firmie nowego nabytku z początkiem drugiego kwartału 2017 zakończymy kolejny etap inwestycyjny w planach rozwojowych firmy. Nadal zamierzamy kontynuować rozwój, czego dowodem jest podjęta decyzja o przeprowadzeniu jednej z największych inwestycji w historii spółki. O szczegółach będziemy informować w późniejszym terminie.