Tworzywa sztuczne – wkład w Circular Economy
Tworzywa sztuczne – wkład w Circular Economy
Tworzywa sztuczne opracowane zostały jako materiały mające na celu zastąpienie zasobów naturalnych, w tym tak rzadkich jak szylkret czy kość słoniowa. Współcześnie tworzywa sztuczne są obecne w nieskończonej gamie produktów i zastosowań. Ukształtowały nasze życie i bez wątpienia będą kształtować naszą przyszłość.
Plastikowe opakowania gwarantują bezpieczeństwo żywności, przedłużając ich trwałość, jednocześnie zapobiegając powstawaniu strat żywności.
Opakowania mogą przedłużyć okres przechowywania mięsa o 10 dni, sera o ponad 30 dni – zachowując niezmienioną jakość produktów i tym samym zapobiegając marnotrawstwu żywności.
To materiały godne najwyższego zaufania, chroniące przechowywane produkty, zapewniając higieniczne dostawy.
Opakowania z tworzyw sztucznych zapewniają 100% ochronę zapakowanej żywności, są idealnym wyborem pod kątem bezpieczeństwa konsumentów. Tworzywa sztuczne do kontaktu z żywnością spełniają najsurowsze przepisy międzynarodowe – są rygorystycznie testowane, aby upewnić się, że migracja – o ile w ogóle występuje – jest bezpieczna.
Wnoszą istotny wkład w przeciwdziałanie zmianom klimatu.
Tworzywa sztuczne pomagają nam oszczędzać energię, ograniczać emisję CO2, zużycie wody i żywności.Wszechstronność tworzyw sztucznych umożliwia postęp w ekoprojektowaniu, sprzyjając zrównoważonemu rozwojowi.
Są cennym materiałem do recyklingu.
Niezależnie od swojego pochodzenia, po zakończeniu okresu użytkowania tworzywa pozostają ważnymi zasobami, które możemy wykorzystywać w postaci nowych materiałów lub jako alternatywne źródło energii w zakładach odzysku energii z odpadów.