Studenci o Eurocast

Chcesz zacząć od stażu? W Eurocast to możliwe. Kolejni uczestnicy stażu mieli możliwość wykorzystać wakacyjny czas na zdobycie cennego, praktycznego doświadczenia w gronie wybitnych specjalistów. Zapoznaj się z ich opinią i zaplanuj już dziś swoją ścieżkę kariery.

Rozpoczął się październik – wielu studentów wraca na swoje uczelnie,
jednocześnie kończąc wakacyjne staże.

Wśród firm wierzących w potencjał studentów jest również Eurocast.

W ścisłej współpracy z Politechniką Gdańską mamy okazję pracować z ambitnymi studentami, którzy nie tylko do pracy przygotowani są merytorycznie, ale również cechują się umiejętnością pracy w zespole i kreatywnością w rozwiązywaniu zadań.

O przebieg stażu i odczucia zapytaliśmy uczestników programu stażowego.

Czym wyróżnia się Eurocast w ofercie stażu dla studentów?

„W Eurocast odbywałam staż w 3 różnych działach (Produkcyjnym, Kontroli Jakości, Badań i Rozwoju), co umożliwiło mi w ciekawy sposób poznanie materiałów, jakimi są folie – od momentu ich produkcji aż po wykonywanie badań.”                                   

Izabela Zagożdżon, studentka Politechniki Gdańskiej

Trzymiesięczny staż – czy warto?

„Moim zdaniem staż jest bardzo przydatny w zdobyciu pracy. Jest to atut w CV. Samo słowo „staż” nasuwa myśl o doświadczeniu dłuższym niż miesiąc. Moi rówieśnicy, którzy chodzili na miesięczne praktyki, wykonywali w większości mało ambitne zadania. Wydaje mi się, że pracodawcy zdają sobie sprawę jak wyglądają takie praktyki, a jak staż. Podczas stażu można  o wiele więcej się nauczyć, a tym bardziej, że współpracownicy traktują stażystę poważniej  i starają się przekazać więcej informacji. Dla studenta staż to bardzo dobra okazja na zdobycie doświadczenia, chociażby samego obcowania z firmą, bo jak wiadomo w większości studenci zajmują się pracą dorywczą. Mało kto ma okazję dostać się do firmy związanej ze swoim kierunkiem studiów czy specjalizacją. Dlatego bardzo polecam wszystkim, którzy chcą zdobyć doświadczenie i gdybym mogła, to skorzystałabym z takiej okazji jeszcze raz.”

Anna Bonk, studentka Politechniki Gdańskiej

Oraz najważniejsza kwestia…

Czy staż w Eurocast otwiera drzwi do kariery?  

Idealnym dowodem jest historia opowiedziana przez  Michała Klejman, absolwenta Politechniki Gdańskiej.

„Będąc na przed ostatnim roku studiów, zacząłem szukać ofert stażu. Uważam że jest to  bardzo dobra forma rozpoczęcia kariery zawodowej. O stażu w Eurocast dowiedziałem się na Politechnice Gdańskiej. Program oraz oferta była nieporównywalnie lepsza od pozostałych propozycji.

Po przejściu badań oraz dopełnieniu reszty formalności rozpocząłem staż z początkiem lipca 2018 r. Pierwsze wrażenia po wejściu na hale produkcyjną było niesamowite. Od zawsze uwielbiałem duże maszyny, a teraz mam możliwość pracy przy nich w swoim zawodzie. Pierwsze dni spędziłem na poznawaniu fabryki, technologii oraz zasad panujących na produkcji. Wszystko było dla mnie nowe, zobaczyłem jak naprawdę wygląda praca inżynierów procesu, technologów czy szefa produkcji. Po kilkudniowej adaptacji zacząłem pracować nad podstawowymi zadaniami, co pozwoliło mi zbudować solidne fundamenty. Każdy dzień był przeplatany pracą, ale i nauką. Kadra zarządzająca starała się przekazać mi jak najwięcej wiedzy i zawsze znajdywali czas dla stażystów. Muszę przyznać, że wiedza jaką zdobyłem dzięki temu, jest nieoceniona. Większość osób, które spotkałem w firmie chętnie dzieliły się swoim doświadczeniem a także umiejętnościami.  W ramach współpracy bardzo chętnie wyręczaliśmy te osoby w podstawowych zadaniach, które dla nas (stażystów) były i tak  ciekawe, ponieważ robiliśmy wiele z nich po raz pierwszy.

Moim zdaniem jest to zdrowa kooperacja między pracownikami, a stażystami. Z czasem dostawałem coraz ciekawsze, ale i trudniejsze zdania,   w których mogłem się wykazać. Wymagały one wykorzystania wiedzy zdobytej na wieloletnich studiach a także podczas pracy w fabryce. 

Koniec stażu był dla mnie początkiem pracy już nie jako stażysta, ale jako asystent szefa produkcji. Uczyłem się przy nim, pomagając w kwestiach produkcyjnych. Kilka miesięcy później zaoferowano mi pracę w dziale badań i rozwoju. Zaczynałem od połowy etatu, a dziś  jestem już pełnoetatowym młodszym specjalistą w dziale badań i rozwoju. Nie było łatwo pogodzić zajęć na uczelni i pracy, ale to była bardzo dobra decyzja. Teraz prężnie się rozwijam razem z współpracownikami pracując nad nowymi projektami. Jestem zadowolony ze współpracy i w zamian za to będę bardzo mocno dążył do rozwijania nowych technologii w Eurocast.”                                                  

Michał Klejman, absolwent Politechniki Gdańskiej, pracownik Eurocast Sp. z o.o.
 

Zaplanuj już dziś swoją ścieżkę kariery.
Aplikuj na wakacyjny staż 2020.
staz@eurocast.com.pl