Zakres działań:

Opakowania do
żywności

Realizacje

Opakowania
medyczne

Realizacje

Zastosowania
w przemyśle

Realizacje

 

Firma świadczy również usługi metalizacji i laminacji.
Obecnie fabryka zajmuje powierzchnie magazynowo-produkcyjne o wielkości 14000 m kw.

ponad200pracowników

produkcja ponad42tys. ton rocznie

W EUROCAST zatrudnionych jest ponad 200 pracowników. Ponadto, spółka posiada rozbudowaną sieć agentów/dystrybutorów na terenie całej Europy. Firma, działająca aktualnie pod nazwą EUROCAST, powstała w 1997 r. i od razu zyskała miano lidera na lokalnym rynku metalizowanych folii giętkich. W ciągu ostatnich 20 lat przeprowadzono szereg dużych inwestycji, dzięki którym EUROCAST stał się wiodącą firmą w branży opakowań w Europie.

W 2004 r. rozpoczęto produkcję folii CPP.

W 2007 r. uruchomiona została linia do produkcji folii APET, PE, CPP, a w 2010 r. wprowadzono system ERP, TETA Constellation.

W 2013 r. i 2016 r. park maszynowy został wzbogacony o kolejne maszyny do produkcji folii APET.

Od 2016 r. na terenie firmy funkcjonuje innowacyjna linia produkcyjna z nowoczesną maszyną do metalizacji próżniowej AlOx.

W I połowie 2017 r. uruchomiono pierwsze urządzenie do laminowania i powlekania dzięki czemu firma umocniła swoją pozycję na rynku laminatów.

W 2018 r. park maszynowy został wzbogacony o kolejną maszynę do folii APET, zwiększając zdolność produkcyjną o 7 tys. ton, w 2020 o linię automatycznego pakowania.

W 2021 uruchomiliśmy innowacyjną przemysłową maszynę do laminowania i powlekania NOVA D800 LAMINATOR, która jeszcze bardziej rozszerzy nasz nowoczesny park maszynowy.

Obecnie EUROCAST posiada możliwości produkcyjne na poziomie 42 tys. ton rocznie oraz planuje kolejne inwestycje.

dystrybutorzy

w całej Europie